مزایای نرم افزار اتوماسیون صندوق فروش ،صورتحساب دیجیتال سیاهه و باشگاه وفاداری مشتریان سیاهه

نویسنده : سردبیر سیاهه ۲۱:۴۱:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵

مزایای نرم افزار اتوماسیون صندوق فروش ،صورتحساب دیجیتال سیاهه و باشگاه وفاداری مشتریان سیاهه

همانطور که گفته شد، راه حل های جامع نرم افزار  سیاهه کاهش هزینه ها را همراه با افزایش بهره وری کارکنان، زمان تأیید سریع تر و مسائل مربوط به مسئولیت مجازی فراهم می کند. ویژگی ها و قابلیت های برنامه سیاهه شامل دریافت فاکتورها، تطبیق، مسیریابی، تأیید، پرداخت، کنترل سریع مدیریتی، گزارش سازی و ابزار تحلیل آن می باشد. 

1-حذف کلیه مکاتبات کاغذی مربوط به فاکتور (یک فروشگاه پوشاک 20 متری متوسط مصرف کاغذ فاکتور 8 سانتی آن در ماه 2 تا 3 رل فیش پرینت 8 سانت می باشد) در حال حاظر سال 1398 قیمت هر رل 85.000 ریال تا 200.000ریال در مناظق مختلف کشور می باشد. حال اگر متوسط مصرف یک فروشگاه معولی 3 رل فیش پرینت باشد. متوسط هزینه مصرفی ماهانه رل کاغذ هزینه وقت و حمل و نقل جهت تهیه هر فروشگاه مبلغ  350.000 ریال می باشد که این هزینه در سال در صورت ثابت ماندن قیمتها 4.200.000 ریال می باشد.توجه داشته باشید که هزینه یک پرینتر هم در ابتدا شما دارید قیمت متوسط یک پرینتر فاکتور زن حرارتی مبلغ 18.500.000 ریال تا 50.000.000 ریال می باشد.

2-شما با تهیه سیستم صورتحساب دیجیتال سیاهه می توانید در طی سالهای استفاده پول خود را ذخیره کنید با این امکان که با صدور فاکتور دیجیتال شما بانک اطلاعاتی مشتریان خود را به مرور کامل کرده و با استفاده از صورتحساب دیجیتال و باشگاه مشتری سیاهه برنامه ریزی فروش خود را تنظیم و استفاده بهینه نمایید. بر روی کنترل فروش و پرسنل خود اشراف کامل داشته باشید. و در زمانهایی که در فروشگاه یا محل کار خود حضور نداریدفاکتورهای صادر شده توسط کاربران خود را رصد و پیگیری نمایید.

3-شما با استفاده از این سیستم آماده برای حرکت به سمت جلو و ایجاد باشگاه مشتریان برای سیستم فروش خود خواهید شد. کم کم می توانید مشتریان خود را از بالقوه به بالفعل و از بالفعل به وفادار تبدیل کنید.

ثبت نام در باشگاه مشتریان همین حالا شروع کنید...

مشتریان بالقوه،مشتریان بالفعل،مشتریان وفادار

تعریف مشتری بالقوه

مشتری بالقوه چه کسی است ؟ جایگاه مشتری بالقوه برای کسب و کار ها در چیست؟چرخه تبدیل مشتریان باید به چه صورت باشد؟

آیا شما می دانید که همواره در سراسر دنیا، افرادی وجود دارند که نیاز به خدمات و یا کالا های کسب و کار شما دارند؛ ولی از آن استفاده ای نمی کنند و یا از کسب و کار های مشابه شما نیاز خود را برطرف می نمایند.

ما و شما به خوبی می دانیم این افراد مستعد جذب شدن به کسب و کار شما را داشته پس باید بعنوان یکی از اهداف اصلی برنامه ریزی های بازاریابی آینده شما قرار گیرند.

انتخاب این افراد حساس ترین قدم برای شروع چرخه تبدیل مشتریان است، چرا که این اشتباه موجب تلف شدن زمان و هزینه های هنگفت مارکتینگ خواهد شد.

 

تعریف مشتری بالفعل

افرادی که حداقل یک بار از شما خرید و یا از خدمات شما استفاده کرده اند، مشتری بالفعل شما نام دارند. یعنی با روش های بازاریابی موجود توانسته اید نظر آن ها را به خود جلب کنید و آن ها را متقاعد کنید تا برای رفع نیاز خود، از شما خرید کنند.

 

تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل

برای تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل چه برنامه ای دارید. پیشنهاد می کنیم از انواع روش های باشگاه مشتریان و بازاریابی اینترنتی استفاده کنید. از جمله روش های موثر در بازاریابی اینترنتی می‌توان به ایمیل مارکتینگ، ارسال اس ام اس اشاره کرد که طبق تحقیقات و آمار بدست آماده می‌تواند تا ۳۰ درصد نرخ تبدیل برای مرکز فروش شما داشته باشد.

 

 

برای راه‌اندازی صورتحساب دیجیتال،باشگاه وفاداری مشتری،  بازاریابی اینترنتی از طریق ثبت نام و ایمیل مارکتینگ می‌توانید از خدمات متخصصین سیاهه استفاده نمایید.

شما می‌توانید با استفاده از خدمات صورتحساب دیجیتال مشتریان واقعی و بالقوه خود را شناسایی کنید، لیست مشتریان خود را مشاهده و آنالیز فرمایید و مشتریان بالقوه خود را شناسایی کنید.

 

بعد از شناسایی و برقراری ارتباط موثر با مشتریان بالقوه، مرکز شما نیاز به روش هایی دارد تا به کمک آن بتواند توجه افراد هدف را جلب کرده و آن ها را جذب کسب و کار خود کند.

روش های بیشماری برای این تبدیل وجود دارد ولی از جمله موثر ترین این روش ها می‌توان به ۵ مورد زیر اشاره کرد.

۱- تکنیک ۰ تا ۱۰۰:

در این روش به کسب و کار ها پیشنهاد می‌شود تا از ۰ تا ۱۰۰ کارهای مربوط به بیزینس خود را انجام دهند. به طوری که فرد بسته کامل خدمات مورد نیاز را به صورت یک جا دریافت کند.

به این مثال توجه کنید!

شرکت (الف) به صورت عمده، مواد غذایی مورد نیاز رستوران ها را تامین می کند. به منظور رقابت در بازار داغ محصولات غذایی و تنگ تر شدن وضع موجود مدیران این شرکت به این نتیجه رسیدند که برای رقابت در بازار می بایست به گونه ای با رقبای خود متمایز شوند.

چه دلیلی وجود دارد که مشتریان بخواهند با شرکت (الف) قرارداد ببندند؟

تمایز بدین گونه بود که از ۰ تا ۱۰۰ خدمات مربوط به خرید، تحویل و جابجایی محصول را خود شرکت انجام دهد. به طور دقیق تر، شرکت تمام خدمات لازم مثل خالی کردن بار، جابجایی تا آشپزخانه رستوران و شارژ مجدد ظرف مخصوص ( بعنوان مثال ظروف سس و روغن مکانیزه شده) را انجام خواهد داد.

۲- خلاقیت :

در روش انجام کار ها و کالا هایی که ارائه می دهید خلاقیت به خرج دهید. نورولوژی بدن انسان به گونه ای است که بعد از برخورد با چیز های جدید خلاقانه شروع به ترشح دوپامین می کند. این هورمون می تواند مولد حسی همانند دریافت جایزه باشد.

این همان حسی است که افراد را متقاعد می کند تا پیوسته بدنبال به روز کردن دستگاه ها و لوازم الکترونیک خود باشند. در حالی که شاید حتی نیازی به نمونه به روز آن نداشته باشند.

 ۳- ایجاد حس متفاوت بودن :

یکی از ۶ نیاز اساسی افراد حس متفاوت بودن نسبت به دیگران است. با مشتریان خود به گونه ای رفتار کنید که به آن ها این احساس منتقل شود که در صورت استفاده از خدمات شما نسبت به دیگران متفاوت خواهند بود.

به عنوان مثال استفاده از کالا یا خدمات برند فروشگاه شما، شاید تفاوت چندانی با کالا و خدمات عادی دیگر رقیبان شما نداشته باشد ولی استفاده از آن به افراد احساس خوب متفاوت بودن را منتقل خواهد کرد. و این مساله یکی از دلایل مهم افراد در استفاده از برند هاست.

۴- توضیح بدهید “چرا

به مشتریان خود توضیح بدهید که چرا باید از خدمات شما استفاده کنند، علم روانشناسی ثابت کرده است که افراد انتظار دارند که در مورد مسائل به آن ها توضیح داده شود و ذهن آن ها همواره به دنبال توضیح و چرایی است. از این رو حتی پاسخ های غیر منطقی نیز می تواند برای افراد قانع کننده تر از هیچ توضیحی نداشتن باشد.

۵- ایجاد حس کنجکاوی :

محققان علم روانشناسی متوجه شده اند که در ذهن افراد بین چیز هایی که می دانند و چیز هایی که نمی دانند یک گپ وجود دارد و افراد همواره در تلاش برای پر کردن این جای خالی هستند.

این مساله که با عنوان تئوری «شکاف اطلاعاتی» معروف است تبدیل به یکی از روش های موثر مارکتینگ شد.

این روش تضمین می کند که مشتریان بالقوه شما پیامکها و ایمیل های شما را حتما باز کنند یا متن نوشته شده شما را تا آخر بخوانند و یا حتی محصول شما را بخرند تا شکاف ایجاد شده بین تیزینگ محصول شما و خود محصول را پر کنند.

درباره نویسنده

طباطبایی

سردبیر سیاهه

مدیر و مشاور تبلیغات اینترنتی و فضای مجازی

مطالب مرتبط