8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها که به زودی شاهد حذف آن‌ها از خدمات اتاق خواهیم بود

نویسنده : سردبیر سیاهه ۱۶:۱۸:۵۳ ۱۳۹۹/۰۵/۲۶

8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها که به زودی شاهد حذف آن‌ها از خدمات اتاق خواهیم بود

در آینده ای نزدیک خدمات هتلها و همچنین صنوف دیگر دستخوش تغییرات عمده ای می شوند. کم کم سبک زندگی در حال تغییر است 8 دگرگونی که در امکانات هتلها در حال حذف شدن هستند

1. مینی بارها

به منظور کاهش نقاط لمسی در هتل‌ها، فعالیت مینی بارها به زودی متوقف می‌شود و دستگاه‌های قهوه‌ساز و شیشه‌ای حذف خواهند شد.

 با این که چنین چیزی در ظاهر خوب به نظر نمی‌رسد، باید بدانید که به عنوانی حرکتی مثبت در افزایش بهداشت هتل‌ها تلقی می‌شود.

با توجه مطالعه منتشر شده انواع باکتری‌هایی مانند «باسیلوس» و «سودوموناس»  در مخازن زباله‌های قهوه دستگاه‌های مختلف اسپرسو وجود دارند.

 

2. خدمات اتاق

توجه داشته باشید که تمیز کردن کاغذها با الکل تقریبا غیرممکن است؛ در نتیجه، منوهای موجود برای خدمات اتاق به ندرت تمیز شده و محلی برای تجمع ویروس‌ها هستند. از این رو شما نیاز به روشی دیجیتالی برای درخواست انواع خدمات اتاق خواهید داشت.

 در بعضی موارد، حذف این منوها حتی ممکن است به معنای قطع فعالیت آشپزخانه‌های داخل هتل و ماموران خدماتی برای ارائه سرویس به اتاق‌ها باشد تا بتوان تماس بین افراد را کاهش داد.

3. کلیدهای کارتی

در حال حاضر هتل‌ها برای قفل و باز کردن درب اتاق‌هایشان از کارت‌های اعتباری رمزگذاری شده استفاده می‌کنند. در کنار آلودگی بالای این کارت‌ها، دستگیره‌ها نیز می‌توانند عامل انتقال انواع میکروب‌ها و ویروس‌ها باشند. در حال حاضر نیاز به ایده‌ای جدید برای جایگزینی با موارد فعلی، بیش از همیشه احساس می‌شود. با این که چنین تغییری در شرایط موجود، هزینه‌های هنگفتی برای تمامی هتل‌ها به همراه خواهد داشت؛ اما، برای جلوگیری از گسترش ویروس ضروری است.

ممکن است به زودی شاهد باز شدن درب‌ها به صورت اتوماتیک و بدون لمس باشید و دیگر دستگیره‌ها را لمس نکنید.

4. میز مطالعه و پذیرایی

 طبق تحقیقات TravelMath، میزها در بین آلوده‌ترین سطوح موجود در اتاق‌های هتل با متوسط 614,907 واحد باکتری در اینچ مربع قرار دارند.

 

5. کنترل از راه دور دستگاه‌ها

اگر در فضای اتاق هتل به فکر برداشتن کنترل از راه دور دستگاهی افتادید، بهتر است قبل از لمس آن به سراغ مواد ضدعفونی کننده بروید.

 «الکس کرکوود»  بنیانگذار

مجموعهKirkwood Collection به عنوان گروهی از بوتیک هتل‌ها در این باره می‌گوید:

 من معتقدم که می‌توان تمام موارد موجود در هتل‌ها را از راه دور کنترل و نیاز به لمس آن‌ها را با برنامه‌های نرم‌افزاری گوشی‌های هوشمند جایگزین کرد.

 

 بر اساس تحقیقات انجمن میکروبیولوژی آمریکا، کنترل از راه دور جزء آلوده‌ترین اشیاء در اتاق هتل به حساب می‌آید و با لمس فراوان توسط افراد مختلف منبعی مناسب برای انتقال ویروس کرونا است.

6. وسایل کنترلی لمسی

اتوماسیون و هوشمندسازی، نام اصلی‌ترین بازی تجاری در آینده نه چندان دور خواهد بود. به این معنی که ممکن است هرگز مجبور نشوید به صورت دستی سیفون توالت را بکشید یا حتی چراغ‌ها در اتاق هتل روشن کنید. همچنین شیرهای هوشمند دارای حسگر تشخیص حرکت دست یا نمونه‌های کنترلی بدون لمس نیز به زودی به استاندارد جدید جهانی در سطح صنعتی تبدیل خواهند شد.

 

7. وان و جکوزی

 وان‌ها و جکوزی‌ها می‌توانند احتمال آلوده شدن مهمانان را در شرایط بسته، گرم و مرطوب محیط افزایش دهند، در حال حاضر حذف آن‌ها بهترین گزینه برای حفظ سلامتی افراد به حساب می‌آید.

 

 کلیه وان‌های مسکونی و 70 درصد از وان‌های عمومی دارای باکتری «سودوموناس آئروژینوزا»هستند که می‌توانند باعث ایجاد عفونت‌های جدی در بدن بشوند.

 

8. اتاق‌های کوچک میکرو هتل‌ها

میکرو هتل‌ها، در واقع هتل‌هایی 2 ستاره و اقتصادی با اتاق‌های بسیار کوچک هستند که با هدف کاهش هزینه‌های اقامت مسافران طراحی می‌شوند. با این حال به دلیل ضرورت رعایت هر چه بیشتر موارد بهداشتی در شرایط فعلی جهان، تصمیم بر این است که چنین اتاق‌هایی جای خود را به نمونه‌های بزرگ‌تر بدهند.

منبع: Best Life

 

مترجم:لیلا میرزاخان

درباره نویسنده

طباطبایی

سردبیر سیاهه

مدیر و مشاور تبلیغات اینترنتی و فضای مجازی

مطالب مرتبط